19 września nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji " Sprzątanie Świata- Polska 2019", której w tym roku przyświecało hasło: " Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy!".
19 września nasze przedszkole już po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji " Sprzątanie Świata- Polska 2019", której w tym roku przyświecało hasło: " Nie śmiecimy- sprzątamy- zmieniamy!".
7 września już po raz kolejny włączyliśmy się do akcji „ Narodowe Czytanie”. Na spotkanie przy lekturze zaproszeni zostali pracownicy naszego przedszkola, rodzice z dziećmi , mieszkańcy Łazów oraz nasi absolwenci.
Podczas tegorocznej odsłony akcji Para Prezydencka zaproponowała do czytania Nowele polskie.
Osiem lektur na ósme Narodowe Czytanie
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Jest to wybór tekstów, których wspólnym mianownikiem jest polskość w połączeniu z treściami uniwersalnymi, refleksją nad człowiekiem i społeczeństwem. Ich zwięzła forma idzie w parze z mistrzostwem stylu i plastycznością, która pozostawia w umysłach czytelników niezapomniane wrażenia. (…) Dziś teksty te nie straciły nic ze swej aktualności. Uczą nas, że w życiu powinniśmy kierować się szlachetnością i solidarnością, że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę ani zapomnieć o naszej historii – napisał w specjalnym liście Prezydent RP Andrzej Duda.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy poświecili swój czas, by wziąć udział we wspólnym czytaniu.
.
Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi,
naszych absolwentów oraz mieszkańców
na kolejną edycję „Narodowego Czytania”,
które odbędzie się w naszym przedszkolu 6 września ( piątek) o godzinie 16.30.
W tym roku lekturą Narodowego Czytania są nowele polskie:
Dobra pani – Eliza Orzeszkowa;
Dym – Maria Konopnicka
Katarynka – Bolesław Prus
Mój ojciec wstępuje do strażaków (ze zbioru: Sanatorium pod Klepsydrą) – Bruno Schulz
Orka – Władysław Stanisław Reymont
Rozdzióbią nas kruki, wrony… – Stefan Żeromski
Sachem – Henryk Sienkiewicz
Sawa (z cyklu: Pamiątki Soplicy) – Henryk Rzewuski
Dyrektor i pracownicy przedszkola
Serdecznie zapraszam rodziców z dziećmi, które od września rozpoczynają przygodę z przedszkolem w najmłodszej grupie " Pszczółki" na zajęcia adaptacyjne,
które odbędą się w piątek 30 sierpnia
o godzinie 10.00
Proszę zabrać dla dzieci obuwie na zmianę.
wychowawca grupy: Katarzyna Sosnowska
Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci nowoprzyjętych
do przedszkola
na zebranie organizacyjne, które odbędzie się w czwartek
29 sierpnia o godzinie 14.00.
15 lipca przedszkolaki miały okazję spotkać sie z panem Robertem Dołęgą- polskim sztangistą, olimpijczykiem, medalistą mistrzostw Polski, Europy i świata, naszym rodowitym Łukowianinem. Podczas spotkania gość opowiedział dzieciom o ścieżce swojej zawodowej kariery sportowej, czym wielu zachęcił do aktywnego uprawiania sportów i spełniania swoich marzeń. Podczas spotkania przedszkolaki aktywnie spedziły czas podczas zabaw i konkurencji przeciagania liny na placu przedszkolnym...
8 lipca gościliśmy w przedszkolu pana Piotra Oponowicza, tatę Kubusia, który zapoznał dzieci z zawodem maszynisty. Podczas spotkania opowiedział dzieciom o sposobie podróżowania koleją na przestrzeni stuleci. Zachęcił również dzieci o odbycia bliższej lub dalszej podróży pociagiem.
5 lipca wspólnie z panem Marcinem Magnuszewskim- nauczycielem wychowania fizycznego, Olą i Jankiem szukaliśmy sposobów na wakacyjną nudę. Niezastąpionym pomysłem okazał się sport, który dostarcza nam wiele radości i dba o naszą sprawność fizyczną. Fajne zabawy, ciekawe konkurencje pod okiem „fachowca” sprawiły przedszkolakom ogromną frajdę.
Na koniec przyszła pora na relaks przy książce- Ola przeczytała dzieciom opowiadanie o dziewczynce, która nie lubiła sprzątać.
Serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom za super ciekawą zabawę i aktywnie spędzony czas.
18 czerwca odbyła się w naszym przedszkolu uroczysta akademia z okazji Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019 i pożegnanie najstarszej grupy.
Uroczystość rozpoczął jak co roku „Polonez”, który wywołał wśród zebranych ogromny zachwyt
i wzruszenie. Następnie „ Słoneczka” zabrały nas w podroż wspomnień do bezpowrotnie minionych, beztroskich lat przedszkolnych. Wierszem, piosenką i tańcem starszaki żegnały młodszych kolegów, koleżanki oraz pracowników przedszkola.
Przed nami czas letniego wypoczynku- wszystkim przedszkolakom i rodzicom życzymy udanych, pełnych słońca i ciekawych przygód wakacji,
a naszym absolwentom wielu sukcesów i wytrwałości na nowym etapie edukacji.
4 czerwca był w naszym przedszkolu dniem bardzo radosnym i pełnym niespodzianek.
Z okazji „ Dnia Dziecka” bawiliśmy się wspólnie w ogrodzie przedszkolnym. Na dzieci czekało mnóstwo niespodzianek: dmuchane zamki, zabawy z chustą animacyjną, śpiewy, tańce oraz słodki poczęstunek, no i oczywiście ulubione przez wszystkie dzieci lody:).
Dzień upłynął w miłej i pełnej wrażeń atmosferze.
W maju w najstarszej grupie realizowany był Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „ Akademia Dobrych Manier”. Celem projektu było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania , jak też powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych. W toku zajęć i zabaw dzieci zdobywały wiedzę i umiejętności na temat zasad kultury osobistej, oraz właściwe nawyki i postawy z kanonu savoir- vivre. Dzieci miały możliwość odgrywania scenek w rożnych sytuacjach życia codziennego, oraz oceniania zachowań bohaterów. Na koniec cyklu zajęć przedszkolaki otrzymały odznaki„ Mistrza dobrych Manier”.
Finałem akcji był udział w konkursie plastycznym, który polegał na zaprojektowaniu „ Orderu Mistrza Dobrych Manier”. Na szczeblu ogólnopolskim nasze przedszkole będą reprezentowały prace wykonane przez Tymona Z., Olę Ż. I Kacpra A.
13 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach edukacyjnych w mobilnym planetarium "Pan Kometa". Podczas spotkania dzieci poznały tajniki kosmosu i w specjalnej sferycznej kapsule obejrzały dwa filmy animowane, które zabrały wszystkich przedszkolaków w wielką podróż po Układzie Słonecznym. Pokaz dostarczył dzieciom niezapomnianych wrażeń i sprawił ogromną radość.
2 kwietnia o godzinie 10.00 w naszym przedszkolu odbyła się próbna ewakuacja, w której wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu przedszkolaki, oraz cały personel. Celem ćwiczeń było przygotowanie dzieci, jak i pracowników do odpowiedniego zachowania i reagowania w sytuacji realnego zagrożenia. Na umówiony sygnał wszystkie osoby przebywające w placówce opuściły wyjściem ewakuacyjnym budynek i udały się do wyznaczonego na parkingu przedszkola miejsca. Cała akcja przebiegała sprawnie i bez zakłóceń i trwała 3 minuty. Na kilka chwil wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia gospodarcze opustoszały. Po sprawdzeniu stanu liczbowego wszyscy wrócili do swoich zajęć.
1 kwietnia odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty ceramiczne, które poprowadziła pani Monika Grandvaux. Ponieważ przedszkolak uczy się przez zabawę, była to bardzo ciekawa i aktywna forma nauki, podczas której dzieci poznawały właściwości gliny, wałkowały, ugniatały i tworzyły. Podczas zajęć dzieci wykazały się bardzo dużą kreatywnością i wyobraźnią. Powstały bardzo ciekawe i pomysłowe prace. Warsztaty cieszyły się dużym zaangażowaniem ze strony przedszkolaków i sprawiły im ogromną radość.
Powered by aSc EduPage