• Dzień Pluszowego Misia

• W piątek 25 listopada obchodziliśmy „ Święto Pluszowego Misia”. W tym dniu wszystkie dzieci przyszły do przedszkola ze swoją ulubioną pluszową przytulanką. Przedszkolaki poznały historię święta misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach, a także uczestniczyły w zabawach ruchowych, konkursach, i zgadywankach, wykonywały również misiowe prace plastyczne. Wielką niespodzianką dla wszystkich była wizyta pani Asi z  Biblioteki Pedagogicznejw Łukowie, która przybyła do nas z teatrzykiem kamishibai i bajką "Złotowłosa i trzy Niedźwiedzie".
            Kamishibai to obrazkowy teatrzyk zamknięty w drewnianej skrzyni. Osoba opowiadająca wykorzystuje ilustracje, na  których przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, co czyni opowieść zdecydowanie ciekawszą i realistyczną. Dzieci po raz pierwszy miały okazję posłuchać bajki w takiej odsłonie, były nią niesamowicie pochłonięte i zachwycone.
            Z całą pewnością dzisiejszy dzień był pełen wrażeń, uśmiechu i wesołej zabawy.Wszystkim Misiom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

• - Kto ty jesteś?
                   - Polak mały.
                        - Jaki znak twój?
                               - Orzeł biały.
                                       - Gdzie ty mieszkasz?
                                                - Między swymi.
                                                         - W jakim kraju?
                                                                   - W polskiej ziemi.
                                                                            - Czym ta ziemia?
                                                                                          - Mą ojczyzną…

• Wycieczka do Łukowa

• W środę 9 listopada 2022 r. w Łukowskim Ośrodku Kultury odbyła się Łukowska Moc Teatralna dla Dzieci.  Przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Czerwony Kapturek” w wykonaniu Teatru Nemno z Rzeszowa. Wydarzenie odbyło się w ramach VI Łukowskiej Mocy Kultury.

Przedstawienie „Czerwony Kapturek” to adaptacja znanej w całej Europie baśni o małej dziewczynce, noszącej czerwone nakrycie głowy. Pewien krawiec chciał uszyć nowe ubrania dla dzieci, niestety zabrakło mu materiału. Został tylko czerwony aksamit. Ten niezwykły materiał przywołuje mu wspomnienie… O pewnej Babci, która bardzo kochała swoją wnuczkę. Krawiec postanawia opowiedzieć ich historię kreując na oczach widzów świat baśni.

Przy okazji pobytu w Łukowie najstarsza grupa „Słoneczka” odwiedziła cmentarz św. Rocha, by zapalić znicze na grobach zasłużonych dla naszego kraju, a „Skrzaty” wybrały się na spacer po miejskim parku.

• Lekcja 1 "Elementarz bezpieczeństwa" Dzieci Uczą Rodziców

• Podczas pierwszej lekcji w ramach czwartej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" dzieci utrwaliły  sobie zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypomniały sobie  zasady przechodzenia przez przejście dla pieszych, numery alarmowe i znaki drogowe. Podczas lekcji poznały także 5 zasad bezpiecznego ucznia i przedszkolaka.