• Warsztaty przyrodnicze

• 29 marca nasze przedszkole odwiedzili nietypowi goście, którzy wśród przedszkolaków wywołali spore zamieszanie…

Żółciutkie kurczaczki i malutkie kaczuszki skradły serduszka wszystkich dzieci, które nie mogły nacieszyć się ich widokiem. Z wielką czułością je przytulały, głaskały i z ogromnym zainteresowaniem słuchały ciekawostek na temat ich życia.

Małym gościom też spodobało się w naszym przedszkolu. Pisklaki chętnie poddawały się dziecięcym pieszczotom i wędrowały z rąk do rąk od czasu do czasu ucinając sobie krótkie drzemki…

• Konkurs plastyczny "Moje przedszkole"

• W minionym tygodniu w 45 rocznicę powstania naszego  przedszkola odbył się konkurs plastyczny
            „Moje przedszkole 1977-2022”. W konkursie wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne, które pod okiem wychowawców przygotowały  prace dowolną techniką plastyczną.

Wyróżnienia otrzymali:

„Pszczółki”
            - Gajeczka Łukasik
            - Marysia Borkowska
            - Szymonek Banach
            - Daria Rzewuska

„Skrzaty”
            - Dagmarka Ostojska
            - Polcia Borkowska
            - Robercik Paszkowski

„Słoneczka”
            - Marinka Jakimowicz
            - Krystianek Burzyński
            - Majeczka Zbucka

Za udział w konkursie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.
            Małym artystom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

• Mała Orkiestra Dni Naszych

• 23 marca już po raz kolejny gościliśmy w przedszkolu zespół muzyczny Mała Orkiestra Dni Naszych.  Jak zwykle koncert bardzo spodobał się wszystkim dzieciom, które aktywnie włączyły się do wspólnej zabawy. Na twarzach przedszkolaków cały czas gościł uśmiech, a śpiew dzieci słychać było w całym przedszkolu. Dziękujemy za wspaniałą zabawę i z niecierpliwością oczekujemy następnych muzycznych spotkań.

• Ogłoszenie

• Lubelski Kurator Oświaty, w czwartek 3 marca 2022 r. o godz. 16.30 organizuje w formule on-line spotkanie z psychologami, adresowane do rodziców dzieci i młodzieży, w temacie "Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą o sytuacji w Ukrainie?".

Więcej informacji w zakładce Dla Rodziców-  Ogłoszenia

• Niezwykła podróż- Dzieci Uczą Rodziców

• Kolejna-  6 lekcja, jaką zrealizowaliśmy w ramach ogólnopolskiego programu Dzieci Uczą Rodziców nosiła tytuł "Niezwykła podróż". Podczas zajęć  dzieci dowiedziały się czym są kontynenty, oceany, a także poznały bliżej kilka państw i ciekawostek z nimi związanych. Celem lekcji było ukazanie, jak niezwykla jest nasza planeta i jak wiele fascynujacych miejsc stworzonych przez naturę i człowieka znajduje się na niej.