• Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

• Pożegnanie 6-latków to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i pracowników przedszkola. Kończy się, bowiem pewien etap, niezapomniany czas pierwszych przyjaźni, wspólnych zabaw,
            nauki i wielu przygód, które przeżyliśmy wspólnie w ciągu tych czterech lat.
            Dnia 23 czerwca, dzieci z najstarszej grupy „Słoneczka” podczas uroczystego apelu żegnały przedszkolne progi, młodszych kolegów, pracowników, by po wakacjach wkroczyć w nowy etap rozpoczynając edukację w szkole.
            Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie „Polonezem” i odśpiewaniem Hymnu Przedszkola. Następnie mali aktorzy zaprezentowali zgromadzonym gościom przedstawienie pt.: „Telewizja przedszkolaka”, które było zbiorem zabawnych scenek i parodią znanego teleturnieju.
            Przedszkolaki wcieliły się w role konferansjerów, mieszkańców biorących udział w sondzie ulicznej i gwiazd estrady.
            Występ wywołał wiele śmiechu i został nagrodzony wielkimi brawami.
            Po części artystycznej Pani Dyrektor wraz z wychowawcą i przedstawicielami Rady Rodziców wręczyła przedszkolakom pamiątkowe dyplomy i upominki.

Drogie Dzieci i Drodzy Rodzice

Dziękujemy za ten rok owocnej współpracy.

Życzymy, aby nadchodzące wakacje były radosne, słoneczne

a przede wszystkim bezpieczne.

Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń,

bajowych przychód i samych słonecznych dni.

Dyrektor, Nauczyciele i Pracownicy Przedszkola "Baśniowy Dworek" w Łazach

• Bezpieczne wakacje- Dzieci Uczą Rodziców

• W ramach ostatniej  w tym roku szkolnym lekcji rozmawialiśmy o bepieczeństwie na wakacjach. Dzieci przypomniały sobie zasady  bepiecznnego spędzania czasu  nad wodą, w górach, na świeżym powietrzu oraz w domu. Na zakończenie zajęć  przedszkolaki wykonały wakacyjną pracę plastyczną.

• Park Jurajski- Dzieci Uczą Rodziców

• W ubiegłym tygodniu w ramach programu Dzieci Uczą Rodziców realizowaliśmy w przedszkolu ostatnią już w tym roku szkolnym 9 lekcję, której tematem był „Park Jurajski”. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się:

• czym były i kiedy żyły dinozaury?
            • poznały kilka gatunków dinozaurów;
            • dowiedziały się, co łączy dinozaury ze współczesnymi ptakami;
            • poznały kilka ciekawostek na ich temat.

Przedszkolaki z uwagą obejrzały przygotowaną prezentację a na koniec wykonały ciekawe prace plastyczne.

• Dzień Rodziny

• W piątek 3 czerwca odbył się w naszym przedszkolu Dzień Rodziny. Impreza ta połączyła trzy wydarzenia: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca.  Podczas spotkania przedszkolaki wyśpiewały swoim rodzicom gorące życzenia podczas części artystycznej, po której odbył się konkurs „Mam talent”. W konkursie dzieci pochwaliły się swoimi talentami recytatorskimi, wokalnymi, tanecznymi oraz umysłowymi.  Na scenie mogliśmy podziwiać również występ taneczny dzieci i mam z grupy „Skrzaty”. Po części artystycznej przyszedł czas na zabawy w ogrodzie przedszkolnym, wspólny grill i słodki poczęstunek.
            Piątkowe popołudnie minęło nam w miłej i radosnej atmosferze.

• Kochane Przedszkolaki

Z okazji Dnia Dziecka